« Wróć

Spotkanie wigilijne w Kaliskim Domu Opieki Caritas

Ponad 350 osób zasiadło dzisiaj przy wigilijnym stole przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Z podopiecznymi Kaliskiego Domu Opieki Caritas opłatkiem przełamali się: biskup kaliski Edward Janiak i biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

Życzenia zgromadzonym na wieczerzy złożył dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej. – Życzę, aby Pan Bóg wam błogosławił, chronił przed niebezpieczeństwem i by ten czas świąteczny był dobrze przez was wykorzystany – mówił ks. Jacek Andrzejczak.

W swoim słowie biskup kaliski podziękował władzom miasta Kalisza, dzięki którym Caritas może wydawać codziennie 400 posiłków. Dziękował także dyrektorowi i pracownikom Caritas Diecezji Kaliskiej za służbę ludziom, którym dzisiaj ciężko żyje się.
Wskazywał, że święta Bożego Narodzenia przypominają o tajemnicy przebóstwienia człowieka. - Wszyscy jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże. To jest ogromna tajemnica, że Bóg zechciał być człowiekiem, aby nas zbawić. Jest prawdą, że Pan Bóg wszystkich jednakowo kocha, ale czasem ludzie odwracają się od Boga i chcą iść własną drogą – powiedział bp Janiak.
Życzył, aby każdy spotykał dobrych ludzi. – Niech Boże Dziecię zajrzy do każdego serca, da nam pokój, ale też stawia na naszej drodze życia dobrych ludzi – zaznaczył ordynariusz kaliski.
Zaprosił wszystkich do udziału we Mszy św. w pierwsze święto Bożego Narodzenia.

Wszyscy podopieczni otrzymali paczki świąteczne przygotowane w ramach akcji „Tytka Charytatywna”.

W zorganizowanie wigilii zaangażowała się młodzież z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu.
 
W spotkaniu uczestniczyli także: prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Karolina Pawliczak, ks. Krzysztof Ligocki, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu i przedstawiciele instytucji współpracujących z Caritas Diecezji Kaliskiej.


Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

 

Galeria