« Wróć

Jak zostać wolontariuszem?

Można sobie zadać pytanie, dlaczego warto być wolontariuszem? Oto jedna z możliwych odpowiedzi:

Jesteśmy wolontariuszami bo mamy dwie zdrowe ręce, nogi które chodzą i wierzymy głęboko, że taka oczywista dla wielu ludzi rzecz nie dzieje się przypadkowo, że otrzymaliśmy to wszystko, czym możemy się cieszyć w ściśle określonym celu-poszukujemy tego co w życiu naprawdę ważne. Nie da się nikogo namówić żeby został wolontariuszem. Ludzi którzy poświęcają swój własny czas, energie cechuje jedno – wielkie pragnienie serca. Ono sprawia że nie zniechęcają się przy pierwszej napotkanej przeszkodzie, że przełamują bariery nie raz wydawałoby się nie do przeskoczenia i przy tym wszystkim promieniują radością.

Ania lat 23

Od kilku lat w Centrali Caritas w Kaliszu działa Centrum Wolontariatu.

Każdy, kto pragnie zaangażować się w działania Caritas i zostać naszym wolontariuszem może zgłosić się do Centrum Wolontariatu, które znajduje się na ul Prostej 1a. W tym miejscu odpowiednio przygotowani wolontariusze zainteresowanym odpowiadają na nurtujące pytania i wprowadzają w życie Caritas.

Centrum działa w poniedziałek - środę - czwartek w godzinach od 15-17. korzystając z dobrodziejstw informatyki, można tez napisać na adres e-mailowy: wolont.kalisz@caritas.pl. Bieżące informacje o wolontariacie można znaleźć też na facebooku: www.facebook.com/wolontariat.kalisz.caritas