SKC -Szkoła Podstawowa Jarocin

Sprawozdanie z działalności SKCaritas działającego przy szkole podstawowej nr 2 w Jarocinie w roku szkolnym 2014-2015

SKCaritas liczyło 28 wolontariuszy z klas IV-VI. Pomagali nam również uczniowie z klasy III. Spotkania odbywały się w razie potrzeby.

Działalność w SKC uczy  i wychowuje, kształtując "wyobraźnię miłosierdzia". Zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiego człowieka i bezinteresownego dzielenia się. Nasza działalność była różnorodna, wszechstronna i bogata pod względem form i sposobów działania. Zaplanowane działania na rok szkolny 2014-2015 uwzględniając warunki i możliwości uczniów w większości zostały zrealizowane.

Objęliśmy swym zasięgiem nie tylko teren naszej szkoły, ale współpracowaliśmy również ze środowiskiem lokalnym:

PCK

Kółko plastyczne

Parafia św. Marcina

Gazeta Jarocińska

Schola Tęczowe Nutki

Dom Dziecka w Dobieszczyźnie

Nawiązaliśmy współpracę ze Szpitalem w Jarocinie [oddział dziecięcy] oraz z Caritasem w Kaliszu.

Wolontariusze uczestniczyli w spotkaniach i podejmowali działalność charytatywną. Zaangażowanie niektórych członków nie było jednak aktywne. Najbardziej aktywni uczniowie opuszczający mury naszej szkoły zostali obdarowani książkami. Podziękowaliśmy również rodzicom za pomoc, poświęcony czas i okazane serce.

Podjęliśmy następujące działania:

Akcja sprzedaży kwiatków podczas festynu szkolnego

Zbiórka okularów dla Afryki

Św. Franciszek- konkurs plastyczny „Zwierzęta są wśród nas”

Gminny konkurs plastyczny o św. Marcinie

Wystawa prac

Zapal znicz – sprzedaż, modlitwa, porządkowanie grobów

Konkursy plastyczne podczas zabawy parafialnej

Caritas Kalisz – wyjazd na spotkanie organizacyjne opiekunów, wyjazd z dziećmi na spotkanie mikołajkowe, pierwsze miejsce w konkursie na prezentacje naszej działalności, zbiórka butów, zbiórka żywności w Biedronce, wysyłanie kartek świątecznych dla zakładu karnego, kontakt internetowy, wysyłanie zdjęć o naszej działalności

Sprzedaż przy parafii: kartek świątecznych, gipsowych figurek na święta B. Narodzenia, Wielkanocy, Dnia Chorego

Paczki świąteczne dla 8 rodzin z naszej szkoły

Kolędowanie w Dobieszczyźnie

Wigilia dla członków

Sprzedaż lizaków na zabawie walentynkowej zorganizowanej przez samorząd szkolny

Zbiórka zabawek, książek dla dzieci ze szpitala

Paczki dla Dobieszczyzny

Środki czystości dla Dobieszczyzny

Zbiórka dla fundacji „studnia nadziei”

Zbiórka dla poszkodowanych w Nepalu

Zaangażowanie w dzień patrona szkoły, w rekolekcje, Boże Ciało, Msze św. niedzielne, drogi krzyżowe, początek i koniec roku szkolnego

Zorganizowanie Dnia Dziecka

Wyjazd na festyn do Dobieszczyzny

Prowadzenie strony internetowej

Dziękujemy za współpracę p. dyrektor, ks. Proboszczowi, rodzicom,

p. organiście Jackowi,

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy kwotą 300 zł, która pozostała z poprzedniego roku.

Festyn szkolny-zebrano 102 zł.

Wydaliśmy 104 zł na zakup zapałek, wkładów

Sprzedaż na cmentarzu-634 zł.

Wydaliśmy 124 zł na przybory szkolne-konkurs plastyczny

i 10 zł do studni nadziei.

Pozostało 500 zł.

Wydaliśmy 100 zł na zakup środków czystości dla Dobieszczyzny, 100 zł ofiarowaliśmy siostrom, 50 zł. ofiarowaliśmy siostrze Marcinie, 11 zł. na wysłanie paczki, 50 zł na zakup celofanów i wstążek

Pozostało 211 zł.

Zbiórka na wywiadówkach- 190 zł na studnie nadziei i 10 zł.

Wysłaliśmy 200 zł.

Zabawa do tańca i różańca – 200 zł od scholi Tęczowe Nutki.

Wydaliśmy 49 zł na zorganizowanie Dnia Dziecka.

Sprzedaż kartek, figurek gipsowych na święta B. Narodzenia-325 zł

Wysłaliśmy – 300 zł. do Caritasu Kalisz i zapłaciliśmy 25 zł za gips modułowy.

Zbiórka w Biedronce-193 zł.

Wydaliśmy 50 zł na kwiaty, 30 zł na lizaki, 50 zł na paliwo, 49 zł na formy do odlewów, 14 zł na paczkę

Zbiórka dla poszkodowanych w Nepalu. Wysłaliśmy- 327 zł.

Zbiórka przy parafii, Światowy Dzień Chorego-220 zł – wypłaciliśmy dla chorego dziecka

Zbiórka walentynkowa- 81 zł.

Wydaliśmy 60 zł na wigilię, 12 zł na kolorowanki

Zbiórka na Wielkanoc 157 zł przy parafii i 330 zł. w Biedronce, które wpłaciliśmy do Caritasu.

11. Pozostało: ogółem – 819 zł.

300 zł z poprzedniego roku

211 zł ze sprzedaży na cmentarzu