« Wróć

Dom Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Kaliskiej im. Św. Józefa w Złoczewie

Dom Pomocy Społecznej położony jest na obrzeżach miasta Złoczewa w pięknie urządzonym ogrodzie. Teren jest estetycznie ogrodzony, zamykany oraz strzeżony elektronicznie. Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych. Jest budynkiem parterowym przyjaznym dla osób starszych. Dom jest mały oraz kameralny.

Dom przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych. Dysponuje pokojami dwu i trzy osobowymi z łazienkami komfortowo wyposażonymi. Pokoje wyposażone są także w instalacje alarmowo – przyzywową.

W Domu znajdują się różnorodne miejsca do wspólnego przebywania, które mają na celu aktywizacje i rekreacje mieszkańców:

  • pokoje dziennego pobytu;
  • sala terapii zajęciowej;
  • czytelnia z biblioteką;
  • sale ćwiczeń.

Mieszkańcy mają możliwość realizacji swoich potrzeb duchowych, modlitwy i korzystania   z posług duszpasterskich.

Dom jest placówką stałego pobytu zapewnia całodobową opiekę, pielęgnację, rehabilitację oraz zajęcia terapeutyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Opiekę nad mieszkańcami sprawuje odpowiednio wykwalifikowany zespół m.in. opiekunów, pielęgniarek, rehabilitantów oraz instruktorów. Dom zapewnia leczenie na ogólno dostępnych zasadach.