XXVII Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2019 r.

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie’ (Mt10,8) pod takim hasłem obchodzimy Dzień Chorego przypadający na 11 lutego. W tym szczególnym dniu pragniemy objąć naszą modlitwą wszystkich cierpiących zarówno duchowo, jak  i fizycznie.

Zapraszamy osoby chore i niepełnosprawne ich rodziny, opiekunów oraz pracowników Służby Zdrowia, wszystkich, którzy poprzez swoją pracę służą człowiekowi choremu do wzięcia udziału w diecezjalnych obchodach Dnia Chorego.

Centralne obchody tego dnia odbędą się w Kościele Katedralnym Parafii   p.w. św. Mikołaja w Kaliszu ul. Kanonicka 5. Uroczystość rozpocznie się  o godz. 11:00 Mszą św. dla chorych, której przewodniczył będzie Ordynariusz naszej diecezji Ksiądz Biskup Edward Janiak. Podczas Mszy św. udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

Serdecznie zapraszamy, niech ten dzień będzie

dla nasz czasem owocnej modlitwy.