« Wróć

XVI edycja Ogólnopolskiej Gali Ubi Caritas.Serdecznie gratulujemy wyróżnienia w kategorii Świadectwo jakie otrzymała...

 

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia w kategorii ŚWIADECTWO jakie otrzymała s. Jadwiga podczas XVI edycja Ogólnopolskiej Gali Ubi Caritas
Gratulujemy nagrodzonym, wyróżnionym i wszystkim zaangażowanym w dzieła Caritas.

Siostra Jadwiga posługuje na co dzień w Stacji Opieki Caritas Diecezji Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim, wspiera również pielęgniarsko uczestników Wakacyjnej akcji Caritas podczas turnusów wakacyjnych

„Być przydatnym, jakie to ważne w życiu” – tak o swojej posłudze wśród chorych mówi s. Jadwiga
„Jestem potrzebna to daje radość”; ”Radość jest większa niż zmęczenie”.
Posługa siostry Jadwigi polega na kompleksowej opiece nad chorym w domu. Dzięki opiece domowej pacjent może przebywać w swoim środowisku, wśród swoich bliskich i uczestniczyć w życiu rodzinnym. Do domu pacjentów siostra dojeżdża samochodem służbowym, na początku swojej posługi nie znała miasta, mniejszych miejscowości koło Ostrowa Wielkopolskiego, do których docierała. Nawigacja i cuda techniki nie dla Siostry, zaopatrzyła się w mapę i jak mówi Duch Święty to moja „nawigacja GPS”
Siostra wykonuje szereg różnorodnych zabiegów pielęgniarskich, są to między innymi zastrzyki, pobieranie krwi, pielęgnuje odleżyny i trudno gojące się rany, stawia bańki.
Siostra Jadwiga dociera do osób chorych, samotnych, starszych, opuszczających szpital i potrzebujących opieki w domu. W dużym stopniu są to osoby niepełnosprawne ruchowo, nie mogące samodzielnie dotrzeć do poradni lub laboratorium medycznego.

Na pomoc siostry może liczyć każda osoba bez względu na płeć i wiek. Sami podopieczni mówią o siostrze „Pielęgniarski Anioł”; „Pomaga w chorobie”; ”Bardzo Ją lubię”; „Uprzejma, dobra i zawsze uśmiechnięta”; Siostra Jadwiga to pełna optymizmu, skromności i radości człowiek, dobro swoich podopiecznych stawia ponad wszystko. Zastrzyk, zastrzykiem, opatrunek, opatrunkiem, ale Siostra dokłada do tych czynności coś więcej, czego na receptę w aptece żaden pacjent nie wykupi – to dar świadectwa miłości bliźniego!!!

Galeria