Szkolenie koordynatorów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2012

W dniach 14 i 15 listopada w Kaliszu odbyło się spotkanie koordynatorów odpowiedzialnych za realizację w caritas diecezjalnych Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej współfinansowanego  ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym i z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem szkolenia było podniesienie kompetencji osób zajmujących się dystrybucją żywności w ramach PO PŻ 2014-2020   oraz zwiększenie  skuteczności ich działań poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy merytorycznej.

Podczas szkolenia zaplnowano warszat kulinarny, polegający na przygotowaniu konkretnych potraw przez uczestników przy odpowiednio przygotowanych stanowiskach. Warsztat poprowadził ks. Przemysław Hęciak.

Przygotowane potrawy uczestnicy przekazali dla podopiecznych

Schroniska im. św. Brata Alberta w Kaliszu w ramach   I Światowego Dnia Ubogich, który przypada w niedzielę, 19 listopada 2017 roku.