« Wróć

Przyłącz się do akcji "Tornister Pełen Uśmiechów"!

 

19 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Przemyślu odbył się finał akcji Tornister Pełen Usmiechów. .

W ostatnie dni wakacji  wspólnie świętowano powrót do szkoły. Caritas Polska  już po raz dziesiąty zorganizowała  akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, aby docenić szkolny wysiłek dzieci, które potrzebują szczególnego wsparcia i motywacji do osiągania dobrych wyników w nauce.

 Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, Caritas Diecezji Kaliskiej przyłączyła się do akcji. Aby wziąć w niej  udział, wystarczy zgłosić się po pusty plecak do biura Caritas przy ul. Prostej 1A w  Kaliszu, wypełnić go dowolnymi przyborami szkolnymi i zwrócić do biura Caritas do 30 września. Do tej pory w plecakach nasi uczniowie znajdowali piórniki, długopisy, zestawy linijek, kredki, flamastry, farby, plastelinę, zeszyty itp.  Warto też pamiętać, że przybory szkolne zużywają się w ciągu roku i trzeba je uzupełniać. Możemy wspólnie temu zaradzić. Podarujmy dzieciom Tornister Pełen Uśmiechów!

Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy edukacyjne uczniów z ubogich rodzin oraz wsparcie ich edukacji. Wyprawki szkolne dla dzieci potrzebujących kompletowane są w naszej Caritas w sierpniu i we wrześniu.  

 

 

Przybory szkolne, można przekazywać do biura Caritas, przy ul. Prostej 1A w Kaliszu

od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

     

                                                                       Bardzo serdecznie zachęcamy, by włączyć się do akcji, która pomoże dzieciom  radośnie  przemierzyć rok szkony!

Więcej na temat „Tornistra Pełnego Uśmiechów”

Galeria