« Wróć

Możesz pomóc potrzebującym. Ruszyła akcja Tytka Charytatywna

 

“Biedak zawołał i Pan go usłyszał” – pod takim hasłem odbył się 18 listopada drugi Światowy Dzień Ubogich. Wezwanie papieża Franciszka, by nie tylko nie zapominać ubogich, ale i usłyszeć ich głos, zmobilizowało młodzież do akcji na rzecz osób bezdomnych i głodnych.

Zainaugurowana 18 listopada ogólnopolska akcja „Tytka charytatywna”. Wpisała się w obchody Światowego Dnia Ubogich,

Możesz pomóc potrzebującym. Ruszyła akcja Tytka Charytatywna

Polega ona na wypełnieniu papierowej torby produktami, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do osób potrzebujących. Torbę wypełnić może każdy. Najbardziej oczekiwane produkty to artykuły spożywcze o długim okresie przydatności (takie jak cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy) oraz chemia gospodarcza (środki czystości, do prania itp.). Tytki charytatywne można pobrać ze swojej parafii lub z diecezjalnej Caritas. Wypełnione torby można oddać w to samo miejsce lub przekazać je bezpośrednio osobom ubogim. Za pomocą strony www.tytkacharytatywna.pl można zapakować wirtualną tytkę, z której produkty trafią w rzeczywistości do osób potrzebujących. Akcję można wesprzeć również wysyłając SMS o treści „Tytka” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł +VAT).

Tytka Charytatywna jest bardzo prostym sposobem włączenia się w pomoc potrzebującym. Wystarczy, że podzielimy się z drugim człowiekiem podstawowymi produktami, z których sami korzystamy.

 Tytki charytatywne dostępne są w biurze Caritas Diecezji Kaliskiej, ul. Prosta1A, 62-800 Kalisz , tel. 627573683

 

Galeria