Kaliskie Euro Mistrzostwa z udziałem drużyny Caritas

Kaliskie Euro Mistrzostwa

Działania podejmowane w ramach profilaktyki integralnej obejmują     grupy i środowiska lokalne. Czynności nie odnoszą się do pojedynczych zagrożeń (palenie papierosów, spożywanie napoi alkoholowych, zażywanie substancji psychoaktywnych, demoralizacja, przestępczość, Internet, gry komputerowe, hazard), ale celowo oddziałują na inne płaszczyzny profilaktyki oraz wychowania.

Zamierzeniem działań jest prawidłowy rozwój uczestników a nie koncentrowanie się jedynie na używkach i innych kompulsywnych zachowaniach. W praktyce ograniczane są programy do wybranych populacji. Wszelkiego rodzaju działania profilaktyczne skierowane są przede wszystkim do najmłodszych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów i rodziców.

W tego rodzaju przedsięwzięcia powinny, zatem być zaangażowane różnego rodzaju instytucje. Kaliska Straż Miejska w kooperacji z Radami Osiedli zorganizowała dla absolwentów szkół średnich turniej w piłce nożnej Kaliskie Euro Mistrzostwa.

Podczas losowania Państw i Drużyn nasz Zespół reprezentuje Niemcy... 15 września   rozegraliśmy mecze w naszej grupie i uwaga zajęliśmy I miejsce, co oznacza, że nadal jesteśmy w grze. Atmosfery tego sportowego zmagania nie da się opisać słowami. Można było obejrzeć interesujące mecze w wykonaniu amatorskim drużyn, żadna drużyna nie odpuszczała.