« Wróć

Już 8 grudnia rusza XIII Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób  żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już trzynastą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla najuboższych rodzin. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy  Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka „Tak, POMAGAM!!” przeprowadzona będzie w diecezji kaliskiej  w sklepach sieci Biedronka.

Pragniemy gorąco  podziękować wszystkim tym, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi

 

 

Podczas tegorocznej zbiórki bozonarodzeniowej zebraliśmy 2589kg żywnośći. DZIĘKUJEMY wszystkim Osobom, które w dniach 8 i 9 grudnia wsparły naszą zbiórke. Dziękujemy WOLONTARIUSZOM, uczniom szkół podstawowych, gimanzjalnych i ponadgimnazjalnych za pomoc w organizacji i udział w zbiórce.

Galeria