« Wróć

Realizacja projektu "Rekreacja na sto" w Słupi

 

 

10 maja rozpoczęliśmy na WTZ realizację projektu "Rekreacja na sto". W związku z pierwszym etapem projektu gościliśmy u nas pasjonatów wioślarstwa - studentów Politechniki Wrocławskiej Macieja Jasińskiego, Katarzynę Dudek oraz Jakuba Jasińskiego. Przyjechali oni , aby zaprezentować nam sprzęt, na którym trenują czyli ergometry wioślarskie oraz opowiedzieć o swoich sukcesach i codziennych, wyczerpujących treningach. Dzięki naszym gościom udało się zorganizować na WTZ zawody sportowe o Puchar Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podczas współzawodnictwa było dużo zabawy, śmiechu i zaciętej rywalizacji. Spośród wszystkich zawodników wybrani zostali zwycięzcy. Otrzymali oni gromkie brawa, gratulacje oraz piękne puchary. Dzień dostarczył niezapomnianych przeżyć, uczestnicy poznali smak współzawodnictwa, spotkali wspaniałych młodych ludzi, którzy przyjechali na WTZ, aby poznać nas ze swoją pasją, zaszczepić zamiłowanie do sportu, zdrowego stylu życia, współzawodnictwa fair play. 

17 maja rozpoczęliśmy realizację kolejnej części projektu "Rekreacja na sto". Uczestnicy WTZ biorą udział w zajęciach rehabilitacyjnych na basenie w Słupi. Celem zajęć jest poprawa i podtrzymywanie sprawności fizycznej oraz rehabilitacja społeczna osób dorosłych z niepełnosprawnością. Uczestnicy nabywają umiejętności pływania oraz bezpiecznego zachowania się w wodzie. Udział w tego rodzaju zajęciach jest też okazją do treningu umiejętności społecznych - korzystanie z miejsc użyteczności publicznej oraz integracja z innymi osobami. Nasi podopieczni w kilkuosobowych grupach z dużą przyjemnością, ochotą i radością uczestniczą w ćwiczeniach prowadzonych przez pana rehabilitanta. Jest to dla nich odskocznia od pracy i obowiązków codziennie wykonywanych na pracowniach.

 

26 maja w ramach realizacji tego samego projektu uczestnicy i pracownicy WTZ pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia, aby zobaczyć międzynarodowe regaty wioślarskie Odra River Cup 2018. W zawodach brało udział 15 ósemek wioślarskich z różnych uczelni nie tylko polskich. Uczestnicy WTZ z wielkim zapałem kibicowali znajomej drużynie z Politechniki Wrocławskiej, słychać było okrzyki dopingujące studentów, towarzyszyła im radość i wielkie emocje. Odra River Cup to nie tylko regaty na rzece, lecz także okazja żeby miło spędzić czas - braliśmy udział w eksperymentach w przygotowanym miasteczku naukowym, byliśmy na pokazach ratowników i ich szkolonych psów. Cały dzień wypełniony był różnymi atrakcjami, dopisywały wszystkim dobre humory i w takim radosnym nastroju , pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domów.

 

 29 maja w kinie Sokolnia w Kępnie  odbyło się wydarzenie kulturalne pod nazwą „Spotkanie z Teatrem” zorganizowane przez społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem. Kolejny raz dla osób z niepełnosprawnością wystąpili aktorzy Teatru A z Gliwic ze sztuką pt. „Przypowieści raz jeszcze”. Do udziału w imprezie zostały zaproszone osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kępnie, Domu Pomocy Społecznej w Rzetni, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dobroszycach i Sycowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Całodziennego Klubu Seniora „Pod Żurawiem” w Kępnie. Spotkanie z Teatrem miało dwie części. W pierwszej części widzowie obejrzeli spektakl nawiązujący do nowotestamentalnych opowieści przeniesionych we współczesne czasy. Była to godzina dobrej zabawy, ale i refleksji nad własnym postępowaniem. Po sztuce teatralnej nastąpiła krótka przerwa podczas której wszyscy zgromadzeni udali się do restauracji La Costa w Kępnie na wspólny obiad. Druga część spotkania to koncert wokalistów festiwalu „Śpiewamy – pomagamy” Kępińskiego Ośrodka Kultury. Utalentowana młodzież kępińskich szkół zaprezentowała odbiorcom popularne utwory znanych wykonawców. Atmosfera koncertu ośmieliła publiczność i pozwoliła na wspólne śpiewanie. Rozbawieni i odprężeni uczestnicy spotkania na długo zapamiętają dzisiejsze spotkanie ze sztuką.  

 

 

Galeria