« Wróć

"Dni Kromki Chleba Caritas"

 

Wrześniowe obchody dni kromki chleba to zarówno włączenie się w zbiórkę żywności, ale też akcja pieczenia chleba: w każdej z naszych placówek pracownicy, wolontariusze i podopieczni podejmą trud własnoręcznego wypieku bochenków.

11 września piekliśmy chleb z Osadzonymi z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim chleb w Kaliskim Domu Opieki pod bacznym okiem p. Ewy Kasperkiewicz, która na co dzień wraz z Wolontariuszami przygotowuje ciepły posiłek dla osób potrzebujących. Upieczone bochenki nasi goście zabrali, by móc podzielić się ze współosadzonymi nie tylko chlebem ale także dobrym słowem. Część upieczonych chlebów pracownicy caritas przekazali osobom starszym, samotnym, które mieszkają w ich najbliższym otoczeniu – sąsiadom , dzieląc się dobrym słowem i radością spotkania.

Patronat nad działaniami związanymi z pieczeniem chleba objął Biskup Kaliski Edward Janiak. Ksiądz biskup również zaangażuje się w pieczenie chleba wraz z siostrami Nazaretankami posługującymi w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

 W miesiącu wrześniu w ramach Dni Kromki Chleba wraz z Parafialnymi Zespołami Caritas, Wolontariuszami SKC chcemy podkreślić nasze wspólne zaangazowanie w pomoc ludziom starszym. Wśród nas jest wielu ludzi biednych, niech przeżywany czas będzie zachęceniem do dzielenia się z potrzebującymi. Chcemy również podziękować wszystkim naszym Darczyńcom, Ofiarodawcom za ich pomoc i wsparcie.

Wramach akcji zachęcamy Parafialne Zespoły Caritas do organizacji w swoiej parafii dnia 24 września br., Parafialnego Dnia Kromki Chleba, niech darem ołtarza - będzie np. kosz z bochenkami chleba, po Mszy Świętej zachęcamy do rozdania kromek chleba wśród wiernych  jako symbolu niesienia pomocy tym ,którzy naszego wsparcia potrzebują. Zachęcamy w tym dniu do dzielenia się przez Parafialne Zespoły Caritas swoją posługą, do informacji ilu ludziom pomagamy , czym zajmujemy się na co dzień i zaproszenie innych do takiej współpracy. Pomóż nam Pomagać!

               

 

Galeria