Bo warto...wspólne działania strretworkerów caritas i policji

W piątkowy wieczór 23 lutego  streetworkerzy wolontariusze caritas dołączyli do patrolu policji KMP    w Kaliszu. Mundurowi wraz z wolontariuszami wykorzystali swoje informacje, doświadczenie  i dotychczasową wiedzę odnośnie pustostanów, ogródków działkowych, gdzie osoby bezdomne mogły przebywać. Dotarliśmy w ten sposób do kilku osób. Streetworkerzy to osoby wchodzące w środowisko osób bezdomnych, w Caritas Diecezji Kaliskiej jest ich  sześciu. Docierają do miesjc, w których przebywają osoby bezdomne.  Są to głównie pustostany znajdujące sie na terenie miasta Kalisza, ogródki działkowe. Działania streetworkerów polegają na wejściu w bezpośredni kontakt z bezdomnymi, rozpoznaniu ich sytuacji i ewentualnych potrzeb. Motywują oni bezdomnych do przyjęcia pomocy:  schronisko, podjęcia terapii lub innych działań. Od  2015 roku  w caritas kaliskiej działa  punkt interwencyjny dla bezdomnych pod wpływem alkoholu oraz z problemami wszawicy czy świerzbu.

Zima nadal trwa, przed nami  kolejne mroźne noce, które dla bezdomnych i nietrzeźwych mogą być śmiertelnie niebezpieczne!

Jeśli zauważyliśmy osobę bezdomną lub nietrzeźwą, której grozi niebezpieczeństwo natychmiast poinformujmy o tym służby: Straż Miejską lub Policję.

Policja 997

Straż Miejska Kalisz 986